AUD/USD wróci do normy?

AUD/USD wróci do normy?

Wybrani analitycy postulują, że para walutowa AUD/USD może odrobić straty i zacząć konsolidować się wokół 0,77-0,79. Nie pomagały kolejne zmiany rentowności obligacji. Jako dodatkowy czynnik niepewności wymienia się również dalszą sytuację Kanału Sueskiego.

Zyski dla dolara amerykańskiego spowodowały też deprecjację waluty. Wskazuje się, że dalszy wzrost rentowności może dokonać jeszcze większej deprecjacji. Ponadto dla uspokojenia sytuacji istotna ma być również realizacja planu szczepienia.

Na niekorzyść AUD ma działać akomodacyjna (ekspansywna) polityka monetarna Banku Rezerw Australii. Kłopotliwy okazał się również wzrost napięć (zwłaszcza w zakresie polityki handlowej) między Australią, a Chinami.

Analitycy z holenderskiego Rabobank wskazują, że dolar amerykański osłabi się ze wszystkimi walutami w drugim kwartale. Wskazują oni, że w ciągu najbliższych od 3 do 6 miesięcy należy spodziewać się ukształtowania ceny w widełkach 0,77-0,78. Jednocześnie para AUD/USD ma nie przekroczyć kursu 0,8 w tym roku.

Zacznij handel i sprawdź opinie o Pattern Trader już dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.