Avalanche wzrasta o 220 procent w ciągu tygodnia

Avalanche wzrasta o 220 procent w ciągu tygodnia

Podobnie jak Cardano (ADA) czy Polkadot (DOT), Avalanche (AVAX) jest walutą kryptograficzną, której celem jest zabezpieczenie udziałów na rynku Ethereum (ETH). Ostatnie rekordowe wzrosty wskazują, że AVAX może być kolejną atrakcyjną okazją inwestycyjną.

AVAX wzrósł o ponad 80 procent w ciągu ostatnich 24 godzin. Oznacza, że osiągnęła nowy rekord wynoszący ponad 56 dolarów. W ciągu miesiąca wartość AVAX wzrosła aż o 760%. Inwestorzy oczekują dalszych wzrostów. Być może w momencie publikacji wpisu, podane wartości są już inne (zapewne wyższe).

Technologia AVAX opiera się na umożliwieniu programistom budowania łańcuchów, które można indywidualnie projektować. Są one zdolne aby komunikować się z innymi w celu stworzenia kompleksowego systemu zdecentralizowanej aplikacji. Projekt należy do Ava Labs i jest wspierany przez Bena Horowitza, Initialized Capital i inne fundusze inwestycyjne. Projekt został założony przez Emin Gun Sirer, profesora z Cornell University, który przyczynił się do znaczącego wkładu w systemy rozproszone i badania nad kryptowalutami.

AVAX służy do płacenia za transakcje w sieci Avalanche. Podobnie jak Bitcoin, kryptowaluta jest ograniczona i dlatego jest towarem rzadkim. Avalanche obsługuje różnorodne zdecentralizowane aplikacje, ale obecnie główny nacisk kładzie się na zdecentralizowane finanse (DeFi).

Dowiedz się jak zarabiać dzięki kryptowalutom czytająć naszą recenzję o Crypto Profit

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.