Binance Opinie i Recenzja 2023 – Najlepsza Giełda Kryptowalut ?

Firma

Binance

Rok powstania

2017

Strona w języku polskim

Tak

Wymagana weryfikacja

Tak

Aplikacja mobilna

Tak

SKU: Binance Kategoria: Tag:

Binance to giełda kryptowalut i choć jest stosunkowo młodym tworem, zdobyła zaufanie milionów użytkowników. Z danych udostępnionych we wrześniu 2022 roku wynika bowiem, że aktywnie korzysta z niej aż 90 milionów zarejestrowanych użytkowników. Tym samym giełda Binance zyskała pozycję lidera w swojej dziedzinie. Czy zasłużenie? Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się, czym jest Binance. Ponadto podpowiadamy również, czy handel na giełdzie kryptowalut Binance się opłaca.

(1 opinia klienta)
Numer #1 w kategorii Giełdy Kryptowalut
Dzięki temu zyskasz: Największa obecnie giełda Kryptowalut Własna kryptowaluta BNB i Stablecoin BUSD Karta płatnicza Visa Binance Wzorowe zabezpieczenia konta Świetna aplikacja mobilna

Co to jest Binance?

Giełda kryptowalut Binance to platforma, która powstała w połowie 2017 roku w Szanghaju za sprawą Changpeng Zhao, który jest jej założycielem. I choć od jej założenia minęło niespełna 5 lat, obecnie jest to największa platforma tego typu. Co więcej, wkroczenie do czołówki najpopularniejszych giełd kryptowalut zajęło Binance tak naprawdę niespełna  rok – już bowiem w listopadzie 2018 roku platforma ta zajęła 2 miejsce z wolumenem obrotu, utrzymującym się na poziomie 500 milionów dolarów dziennie! Kwestią czasu było więc aż Binance wejdzie na sam szczyt, co miało miejsce w 2019 roku. Aktualnie jest to lider wśród giełd kryptowalut – z dziennym wolumenem obrotu przekraczającym 75 miliardów dolarów! Tym samym Binance wyprzedza swoją konkurencję – na drugim miejscu znalazł się bowiem MEXC z wolumenem dziennym przekraczającym nieco ponad 21,5 miliardów dziennie. Przypatrzmy się zatem bliżej tej platformie!

Binance

Kim jest założyciel Binance?

Binance powstało w 2017 roku w Szanghaju z inicjatywy Changpeng Zhao. To chińsko–kanadyjski przedsiębiorca, który od lat zajmuje się giełdą, kryptowalutami. Swoją karierę rozpoczynał jako informatyk w zespole pracującym nad blockchain.info. Jak więc widać, ma on ogromne doświadczenie w branży kryptowalut, a dzięki swojej nieposzlakowanej opinii zdobył zaufanie milionów ludzi, którzy obecnie korzystają ze stworzonego przez niego Binance.

Gdzie powstało Binance?

Giełda kryptowalut Binance powstała w Szanghaju, aczkolwiek po jakimś czasie jej siedziba została przeniesiona do Hongkongu, a następnie na Maltę. Obecnie jednak główna siedziba firmy znajduje się na Kajmanach, które podobnie jak i Malta są rajem podatkowym.

Funkcje Binance

Co oferuje Binance? Do najważniejszych parametrów oferty tej platformy należą m.in.:

 • Bezpłatne założenie konta;
 • Bezpłatne prowadzenie konta;
 • Dostęp do ponad 350 kryptowalut – w tym m.in. Bitcoin, Ethereum, Dogecoin, Binance, Terra, Solana, Polkadot.
 • Dostęp do stablecoinów – mowa o Binance USD (BUSD)
 • Obsługa walut FIAT – w tym m.in. euro, funta brytyjskiego, dolara australijskiego, rubla rosyjskiego, dolara kanadyjskiego oraz wypłaty w walutach takich jak korona czeska, a od niedawna także i polski złoty;
 • Możliwość handlowania kontraktami oraz opcjami na kryptowaluty;
 • Możliwość otrzymania karty płatniczej Visa Binance;
 • Strona internetowa w języku polskim;
 • Całodobowa obsługa klienta – w tym także i w języku polskim.

To jednak jeszcze nie wszystko, co Binance ma do zaoferowania swoim użytkownikom. Równie kuszące są ich niskie prowizje oraz aplikacja. Platforma ta cały czas intensywnie się rozwija, w związku z czym w jej skład wchodzi już nie tylko giełda kryptowalut, ale i:

 • Platforma edukacyjna;
 • Inkubatora projektów blockchain;
 • Portfel kryptowalutowy;
 • Dział raportów i analiz.

Z pomocą Binance można więc nie tylko wymieniać swoje kryptowaluty, ale i przechowywać je w starannie zabezpieczonym portfelu. Portal ten oferuje cały szereg instrumentów dodatkowych, które opierają się na kontraktach futures, opcjach i handlu coinami przy użyciu dźwigni finansowej.

Binance opinie

Czym jest Binance Coin BNB i do czego służy?

Ogromny sukces Binance zmotywował twórców giełdy to stworzenia Binance Coin, które w skrócie nazywa się BNB. Jest to własna kryptowaluta firmy Binance i można jej używać m.in. do:

 • Dokonywania płatności za usługi i towary;
 • Uiszczania opłat na platformie Binance;
 • Otrzymywania zniżek na prowizje za transakcje wykonywane w obrębie platformy.

Binance coin jest więc tokenem użytkowym, który służy głównie do obniżania opłat giełdowych. Posiadając je w swoim portfelu, można bowiem otrzymać nawet do 25% zniżki na prowizje transakcyjne.

Stablecoin od Binance – co to?

Kolejnym ważnym elementem giełdy Binance są posiadane przez nie stablecoiny, czyli własne waluty cyfrowe, które naśladują wartość dolara w stosunku 1:1. W przypadku tej giełdy kryptowalut jest to Binance USD (BUSD), którego posiadanie ułatwia handel na platformie.

Kryptowaluty Binance i pozostałe instrumenty

Poza stablecoinami najważniejszym aspektem oferty kryptogiełdy Binance są kryptowaluty i tokeny, których w ofercie platformy znajduje się prawie 400! Wśród nich nie zabrakło oczywiście Bitcoina, Ethereum, Litecoin oraz innych kryptowalut – również tych niszowych i mniej znanych. Pełną listę kryptowalut, instrumentów z dźwignią oraz wszelkich innych usług, jakie są dostępne na giełdzie można znaleźć na stronie Binance.com, która jest dostępna także w polskiej wersji językowej! Wystarczy wejść w zakładkę „handluj”, a następnie przejść do „derywatywy”. Co ciekawe giełda ta umożliwia nie tylko wymianę kryptowalut, ale i handel nimi na waluty FIAT, takie jak USD, EUR, GBP czy AUD.

Binance funkcje

Karta płatnicza Visa Binance

Użytkownicy Binance mogą liczyć również na otrzymanie karty płatniczej Visa Binance, która funkcjonuje na zasadzie klasycznych kart debetowych z funkcją wielowalutową. W praktyce więc oznacza to, że kartą tą można zapłacić we wszystkich sklepach i punktach, które akceptują karty Visa. Przy płatności kartą Binance środki trzymane w portfelu na giełdzie Binance są konwertowane z kryptowalut na waluty FIAT, czyli euro, dolary itd. Wymiana ta zachodzi po bieżącym kursie, a co więcej samo wydanie i korzystanie z tej karty jest całkowicie bezpłatne. W dodatku za dokonywanie płatności kartą Visa Binance klienci tej kryptogiełdy mogą uzyskać również moneyback.

Biorąc pod uwagę bezpłatne wypłaty z bankomatów, stały dostęp do kryptowalut oraz możliwość ich spieniężenia, jest to bardzo atrakcyjne rozwiązanie. W dodatku bardzo proste w użytku. Aby skorzystać z Binance Visa Card, wystarczy jedynie dodać do Portfela Finansowania swoje kryptowaluty, po czym można zacząć płacić kartą za zakupione produkty i usługi. To jednak jeszcze nie wszystko. Możliwe jest także dokonanie nią płatności za pośrednictwem Google Pay i Samsung Pay. Zgromadzone w portfelu Binance środki można wypłacić również za pomocą tradycyjnego przelewu bankowego.

Prowizje na Binance

Pokrótce wspomnieliśmy już o tym. że giełda kryptowalut Binance oferuje bardzo atrakcyjne prowizje. Pora więc powiedzieć o tym, że nie pobiera ona opłat za założenie, czy prowadzenie konta. Z opłat jest zwolnione także przechowywanie kryptowalut w portfelu założonym na Binance. Za co Binance pobiera wiec opłaty? Są to przede wszystkim:

 • Prowizje transakcyjne – naliczane jednorazowo od wartości każdej transakcji. Co ciekawe różnią się w zależności od wolumenu obrotów inwestora, co w praktyce oznacza, że im wyższe transakcje się dokonuje, tym tak naprawdę niższe stawki prowizji pobiera Binance.

To jednak niejedyny sposób na to, by obniżyć wysokość pobieranych przez Binance prowizji. Poza aktywnością na koncie inwestycyjnym Binance na wielkość tej prowizji wpływa także typ zlecenia (maker/taker). Posiadacze kont z większym wolumenem obrotów są promowani podczas wystawiania zleceń maker, czego niestety nie umożliwiają zlecenia typu taker. Jest tak, ponieważ zlecenia typu taker wiążą się z natychmiastowym zakupem bądź sprzedażą kryptowalut po bieżącej cenie. Z kolei zlecenia typu maker wspomagają płynność i można je wykonywać np. na wypadek spadku kursu kryptowaluty. Inną metodą pomagającą w obniżeniu prowizji, jest także korzystanie z tokenów binance coin, o których napisaliśmy już wcześniej.

Pozostałe koszty

Poza prowizjami transakcyjnymi, podobnie jak i inne giełdy kryptowalut Binance pobiera również opłaty za wpłatę i wypłatę walut FIAT. Natomiast w przypadku wpłacania walut krypto, giełda nie pobiera żadnych dodatkowych opłat – poza tymi, które standardowo obowiązują w sieci danej kryptowaluty. Wymiana, wypłata i inne transakcje zawierane tradycyjnymi walutami są z kolei obarczone prowizjami, których wysokość zależy od waluty i metody płatności. Bitnance nie pobiera natomiast opłat od wpłat dokonywanych w tych walutach. W praktyce więc prowizje pobierane są np. przy wypłacie z bankomatu, zlecenia przelewu, czy płatności dokonane przy użyciu karty płatniczej Visa Biance. Więcej informacji na temat prowizji płatniczych stosowanych przez Binance można znaleźć na oficjalnej stronie Binance.com.

Podatki

Inwestorzy handlujący kryptowalutami na giełdzie Binance muszą pamiętać o tym, że tak jak w przypadku innych inwestycji giełdowych, są oni obarczeni rozliczaniem wykonywanych operacji i zawieranych transakcji. W przypadku kryptowalut podatek ten wynosi 19% od zysków kapitałowych. Warto jednak pamiętać o tym, że obowiązek odprowadzania podatku z kryptowalut obowiązuje jedynie w momencie wymiany kryptowaluty na walutę FIAT.

Jak założyć konto na Binance?

Zastanawiasz się nad tym, jak zacząć inwestować na Binance? Po pierwsze będzie Ci potrzebne do tego konto, które możesz założyć na stronie Binance.com. Rejestracja na giełdzie przebiega dwuetapowo, a jej pierwsza część zajmuje dosłownie chwilę. Wystarczy, że na stronie giełdy przejdziesz w zakładkę „zarejestruj się”, a następnie wypełnisz formularz rejestracyjny. Po podaniu potrzebnych do rejestracji danych otrzymasz na swój adres mailowy link aktywujący, w który należy przejść, by aktywować konto.

Następnie przejdziesz do weryfikacji konta, która polega na tym, że zostaniesz poproszony o przesłanie danych z dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego Twoją tożsamość. Konieczne będzie także potwierdzenie adresu zamieszkania, co można zrobić np. poprzez wysłanie rachunku za prąd lub wodę, na którym istnieją Twoje dane oraz adres. Ostatnim krokiem jest weryfikacja podanych przez Ciebie danych, a po jej pomyślnym zakończeniu, uzyskasz pełny dostęp do swojego konta.

Binance rejestracja

Jak wypłacić środki z Binance?

Tak jak wspominaliśmy wypłaty z konta Binance można realizować w kryptowalutach oraz w walutach FIAT np. poprzez przelewy bankowe, kartę Visa Binance (używając jej w bankomacie lub płacąc za zakupy) oraz przelewając środki na inny portfel kryptowalut. W tym celu wystarczy, że zalogujesz się na swoim koncie, a następnie przejdziesz do zakładki „Wypłata”. Kolejnym krokiem jest wygenerowanie formularza, którym umożliwi przelanie wirtualnych środków do innego portfela, na kartę Visa Binance lub na konto bankowe.

Aby wypłacić środki z Binance w walucie FIAT, trzeba przejść do zakładki „Wypłać FIAT”, po czym wypełnić formularz, w którym należy:

 • Wybrać walutę, w której chce się wypłacić środki;
 • Określić sumę transakcji;
 • Wybrać jeden z rodzajów transakcji – przelew bankowy SEPA, karta Visa Binance lub portfel Advcash.

Następnie należy potwierdzić operację i gotowe. Zwykle wypłaty są realizowane tego samego dnia. Wyjątek stanowią weekendy i dni wolne od pracy. W tym przypadku zlecenie wypłaty środków zostanie zrealizowane najbliższego dnia roboczego.

Plusy i Minusy Binance

Binance to na chwilę obecną najbardziej popularna giełda kryptowalut na świecie i jak każda inna giełda, posiada ona zarówno wady, jak i zalety. W przypadku Binance mamy jednak do czynienia z przewagą mocnych stron. Nie bez powodu bowiem ta wysokiej jakości platforma inwestycyjna cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem inwestorów. Do najważniejszych zalet Binance należą m.in.:

 • Ogromne bogactwo produktów finansowych – w tym m.in. ponad 350 różnych kryptowalut, stable coins, obsługa walut FIAT, instrumenty z dźwignią oraz wiele innych.
 • Niskie opłaty i prowizje – użytkownicy Binance mogą się cieszyć darmowym kontem, którego prowadzenie nic ich nie kosztuje. Tak jak i w przypadku karty, za której wydanie klienci nie są obarczani opłatami. Pobierane prowizje dotyczą jedynie dokonywania transakcji, jednak są tak niskie, że praktycznie ich nie czuć. Najbardziej powinny je docenić zwłaszcza te osoby, które inwestują większe kwoty i na takie też sumy dokonują transakcji.
 • Dodatkowe bonusy i zniżki – Binance to platforma przyjazna tym, którzy lubią oszczędzać. Dlatego też z Binance wprowadził do używania tokeny binance coin, których użytkownie pozwala obniżyć koszty zawieranych transakcji. Dodatkowym plusem są również dodatkowe promocje, w tym. m.in. za rejestrację na giełdzie Binance.
 • Funkcjonalność – nie da się ukryć, że giełda ta dysponuje jednymi z najlepiej dopracowanych narzędzi dla inwestorów, a w dodatku zapewnia płynny i komfortowy handel. Dodatkowym plusem są także narzędzia takie jak platforma edukacyjna, inkubator projektów blockchain, czy dział raportów i analiz, które są niezwykle pomocne. Co więcej, dzięki ogromnej liczbie użytkowników, jaką posiada Binance nawet niszowe kryptowaluty mają wysoką płynność, co wiąże się także z bezproblemowym zawieraniem transakcji.
 • Przyjazna aplikacja – na początku strona internetowa Binance może nieco przytłaczać, zwłaszcza osoby, które dopiero co poznają świat kryptowalut. Aby ułatwić nowym użytkownikom korzystanie z giełdy, Binance uruchomił aplikację, która można pobrać na telefon, tablet oraz inne urządzenia z systemem Android i iOS. Aplikacja ta ma bardzo przyjazny i prosty w obsłudze interfejs, co sprawia, że korzystanie z niej staje się jeszcze łatwiejsze. Potwierdzają to również opinie zadowolonych użytkowników tej aplikacji oraz oceny, jakie otrzymała ona w sklepie  Google Play (4,5) oraz App Store (4,7).
 • Obsługa klienta – to zdecydowanie mocna strona giełdy Binance. Nie tylko ze względu na jej wysoką jakość, ale i fakt, że jest ona dostępna w języku polskim. Fachowa obsługa niestety nie zawsze idzie w parze z szybką odpowiedzią na czacie Binance. Należy jednak wziąć pod uwagę, że zwykle dotyczy to sytuacji takich jak hossa na giełdzie, czy dynamicznych wzrost cen.
 • Bezpieczeństwo – trzymanie swoich środków w internetowym portfelu wymaga zaufania ze strony klientów, a Binance doskonale o tym wie. Dlatego też zapewnia swoim inwestorom bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa.

Pomimo wielu zalet niestety platforma inwestycyjna Binance nie jest pozbawiona wad. Do największych z nich należą m.in.:

 • Opóźnienia związane z odpowiedzią na czacie – na szczęście nie zdążą się to często i jest spowodowane zbyt dużą ilość zgłoszeń przyjętych przez Obsługę Klienta.
 • Nieco przytłaczający interfejs strony internetowej – zwłaszcza dla osób, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z giełdą kryptowalut. Przy pierwszym kontakcie strona może przytłaczać i sprawiać wrażenie dość skomplikowanej. Na szczęście jednak z pomocą przychodzi apka Binance, która jest znacznie łatwiejsza obsłudze.

Ostatnią z wad Binance jest jego stosunkowa krótka historia. Czy jednak można winić kogoś za to, że otworzył swój biznes 5, a nie 10 lat temu? Biorąc pod uwagę, że historia kryptowalut zaczęła się w 2008 roku, to i taknie duża różnica. Dlatego też argument ten bardzo szybko można obalić – zwłaszcza ze względu na sukces, jaki Binance odniósł w zaledwie 5 lat od jego założenia.

Binance Opinie

Według nas Binance to świetna platforma do handlu, kupna i sprzedaży kryptowalut. Posiada ona wiele funkcji w tym handel z dźwignią futures, do tego własny ekosystem jak token BNB z siecią Binance Smart Chain i stablecoin BUSD. Dzięki temu prowizje na platformie są zerowe lub bardzo niskie. Świetna aplikacja mobilna umożliwia handel z dowolnego miejsca gdzie tylko chcemy. Platforma edukacyjna i budowanie świadomości pozwoli nowym osobom zapoznać się ze wszystkimi szczegółami krypto. Binance jest obecnie najlepszą giełdą.

 

10Opinie ekspertów
Binance
Według nas Binance to świetna platforma do handlu, kupna i sprzedaży kryptowalut. Posiada ona wiele funkcji w tym handel z dźwignią futures, do tego własny ekosystem jak token BNB z siecią Binance Smart Chain i stablecoin BUSD. Dzięki temu prowizje na platformie są zerowe lub bardzo niskie. Świetna aplikacja mobilna umożliwia handel z dowolnego miejsca gdzie tylko chcemy. Platforma edukacyjna i budowanie świadomości pozwoli nowym osobom zapoznać się ze wszystkimi szczegółami krypto. Binance jest obecnie najlepszą giełdą. 
Rejestracja
10
Oferta
10
Bezpieczeństwo
10
Prowizje i Opłaty
10
Wpłaty i Wypłaty
10
Plusy
 • Największa obecnie giełda Kryptowalut
 • Własna kryptowaluta BNB i Stablecoin BUSD
 • Karta płatnicza Visa Binance
 • Wzorowe zabezpieczenia konta
 • Świetna aplikacja mobilna
Minusy
 • Opłata Futures Funding Fee
 • Czas oczekiwania na odpowiedź z Supportu

1 opinia o Binance Opinie i Recenzja 2023 – Najlepsza Giełda Kryptowalut ?

5.0 out of 5
1
0
0
0
0
Czytaj opinie
Pokaż wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższa ocena Najniższa ocena
 1. Wojtek

  Potwierdzam osobiście to, że Binance jest najlepsza giełdą krypto obecnie na rynku. Wygoda i prostota użytkowania jest naprawdę super, do tego w każdej chwili gdy jestem na telefonie w pare sekund mogę sprawdzić moje pozycje na Futures. Ostatnio Binance wprowadził wpłaty poprzez aplikacje ZEN co sprawia że pieniądze z konta bankowego przelewam na zen a później z aplikacji ZEN kupuje krypto na Binance. Cały proces trwa może z minutę… uważam to za mega wygodę i rewolucje
  Dodatkowo użytkując Binance czuje się po prostu bezpiecznie i nic nie wskazuje na to aby giełda zniknęła z dnia na dzień albo padła chociażby jak FTX 😛

  Plusy: Wygoda użytkowania Niskie prowizje Futures Szybkie wpłaty poprzez ZEN Bezpieczeństwo
  Minusy: Brak
  Pomocna(2) Mało pomocna(0)You have already voted this

  Dodaj Opinię

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Binance Opinie i Recenzja 2023 – Najlepsza Giełda Kryptowalut ?
  Binance Opinie i Recenzja 2023 – Najlepsza Giełda Kryptowalut ?
  Forex Opinia