Byki dalej górą dla Bitcoina i Etherum?

Byki dalej górą dla Bitcoina i Etherum?

Dwie dominujące kryptowaluty, Bitcoin oraz Ethereum, nadal przyciągają zarówno inwestorów indywidualnych, jak i inwestorów instytucjonalnych. Mimo niedawnego spadku cen (odpowiednio o ok. 25% i 35% w ciągu ostatniego tygodnia), powołując się rosną obawy o pęknięcie bańki. Jednak dalej nie widać szokujących sygnałów.

Po półroczu wzrostów Bitcoina wydaje się, że spadek musiał nastąpić. Nie wiadomo jednak czy jest to jedynie dłuższa korekta czy kompletna zmiana trendu. Wydaje się jednak, że analiza techniczna wskazuje, że w najbliższej przyszłości Bitcoin będzie rósł. Jednak perspektywę wzrostu zaburza fakt, że ceny BTC spadły do kluczowego wsparcia Fibonacciego. Jednak wciąż wskaźnik kanału towaru (CCI, Commodity channel index, odchylenie ceny od jej średniej wartości ujętej statystycznie), pozostaje dodatni w okolicach 20.

Duża współzależność Etherum z Bitcoinem jest również zauważalna przy analizie technicznej ETH. Nie widać znaczących sygnałów, które sprawiałby, że ETH wydawałby się być w trendzie spadkowym. Jedynie tzw. fale Elliota i gorszy wskaźnik CCI powodują, że można obawiać się o siłę odbicia.

Zacznij handel kryptowalutami i sprawdź opinie naszych ekspertów o Bitcoin Trader

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.