Cardano wyprzedzi Ethereum?

Cardano wyprzedzi Ethereum?

Charles Hoskinson, twórca Cardano (ADA) i współtwórca Etherum (ETH) w wywiadzie dla Bloomberga wskazał, że ponad 100 przedsiębiorstw planuje przejście na Cardano. Nie wiadomo na ile pogłoski matematyka okażą się prawdziwe, ale walka wśród tych kryptowalut już się kształtuje.

Według Hoskinsona protokoły bezpieczeństwa Cardano są znacznie lepsze niż Ethereum. Uważa, że mogą być wykorzystywane do e-głosowania.

ADA odnotowała w tym roku błyskawiczny wzrost. W tym momencie ma 6. miejsce według kapitalizacji kryptowalut (przy cenie niewiele ponad 1 dolar za token). Co ważne, w styczniu ADA kosztowała nieco poniżej 0,18 USD. Co ciekawe, Hoskinson wskazuje, że nie wie z jakich powodów wartość Cardano wzrosła w tym roku. Uważa on, że dopiero funkcjonalność inteligentnych kontraktów, która będzie wprowadzona w tym roku, pozwoli rzeczywiście zwiększyć kapitalizację ADA.

Niektórzy uważają, że opinia Hoskinsona jest na wyrost. Aplikacje i serwisy wykorzystujące wyłącznie ADA są stosunkowo małe. Analitycy wskazują, że wartość Cardano może w najbliższym czasie wzrosnąć przez wybór społeczności kryptowalut. Przeciwko temu może świadczyć powstawanie rozwiązania Optimism. Ma ono zostać uruchomione w tzw. mainnecie w najbliższym czasie. Umożliwi ono skalowalność ETH. Oznacza to, że ADA zostanie pozbawiona głównej zalety.

Zacznij bezpieczny handel kryptowalutami z Pattern Trader

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.