Cena ropy WTI – wskaźniki raczej wciąż dają pewność

Cena ropy WTI – wskaźniki raczej wciąż dają pewność

Cena ropy wydaje się być dalej stabilna pomimo obniżenia ryzyka związanego z zapasami i czwartkowego spadku cen. Jednym z powodów jest to, że popyt rośnie obecnie szybciej niż podaż, o czym świadczą wyniki ze Stanów Zjednoczonych.

Po wysokości cen ropy wyraźnie widać, że wciąż istnieją duże nadzieje na gwałtowne ożywienie popytu w tym roku. Tę chęć widać mimo innego kierunku najważniejszych giełd. Co istotne, nawet aprecjacja dolara amerykańskiego miała do tej pory niewielki wpływ na cenę ropy. Zaskakujący jest szybki koniec ataku ceny ropy WTI na 55$.

Duży wpływ na spadek zapasów w ostatnich tygodniach miał eksport ze USA. Natomiast produkcja dalej znajduje się w stagnacji. W zeszłym tygodniu, po raz pierwszy od kilku tygodni, produkcję oszacowano na wartość poniżej 11 milionów baryłek dziennie. Ciekawe jest, że nakład netto rafinerii rośnie znacznie szybciej niż produkcja i import. Oznacza to, że dynamika wzrostu popytu przewyższa dynamikę podaży.

Nadal istnieje potencjał do odzyskania do 55 $, ale konieczne jest utrzymanie powyżej szerokiego wsparcia między 50,50$ a 52$. Następne wsparcie powinno wynosić 49$ za baryłkę. Jako zespół ForexOpinia.pl zachęcamy do wypróbowania PatternTrader

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.