Coinbase planuje IPO

Coinbase planuje IPO

Giełda kryptowalut Coinbase planuje pierwsze notowanie u regulatora giełdy w USA. IPO będzie dużym wyzwaniem dla przedsiębiorstwa i wskaże, że rynek walut kryptograficznych rozwija się bardzo dynamicznie i jest coraz dojrzalszy.

Największa amerykańska platforma handlowa dla kryptowalut, Coinbase, planuje notować swoje akcje na nowojorskiej giełdzie technologicznej Nasdaq. Firma z siedzibą w San Francisco złożyła pod koniec lutego wniosek o notowanie w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, a także ujawniła swoje najnowsze dane biznesowe w prospekcie emisyjnym papierów wartościowych. Sprzedaż w 2020 roku wyniosła około 1,3 miliarda dolarów, ponad dwukrotnie więcej niż rok wcześniej.

Coinbase został założony w 2012 roku i był wyceniany na około 8 miliardów w 2019 roku. Kurs największej i najstarszej kryptowaluty Bitcoin w ostatnim czasie poszybował w górę. Oznacza to, że Coinbase może być teraz warte znacznie więcej. Pozyskanie nowego kapitału na rozwój pozwoli nie tylko oferować lepszą infrastrukturę techniczną, ale również zwiększyć popularność platformy Coinbase.

Zacznij bezpieczny handel Bitcoinem z Bitcoin Trader już dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.