Dogecoin z mema w walutę

Dogecoin z mema w walutę

Waluta Dogecoin (DOGE) wzrosła w czwartek aż o ponad 250% czyli do ponad 0,027 $. Dzięki temu waluta oparta na popularnym memie z piesełem osiąga kapitalizację 2,5 miliarda $.

Powodem wzrostu jest zapewne zintegrowanie DOGE z siecią Flare. Co prawda, zostało to ustalone od dawna, ale wynikające z tego opcje dla inwestorów są dopiero w ostatnim czasie rozpoznane przez alokujących.

Wartość waluty wzrosła też między innymi przez dużą aktywność inwestorów indywidualnych. Użytkownicy serwisu Reddit na subforum WallStreetBets mocno zachęcali do zakupu dogecoinów. W konsekwencji aktywność frazy „dogecoin” wzrosła na Twitterze o 300%. Rosnąca popularność przyniosła podobne wzrosty. Do „promujących” DOGE należy dodać Elona Muska, który w ostatnim czasie opublikował mem związany właśnie z pieseło-walutą.

To już drugi raz kiedy forumowicze WallStreetBets przyczynili się do gwałtownych wzrostów aktywów. Wcześniej GameStop mógł liczyć na wsparcie grupy użytkowników Reddit. Rzekomo aktywność inwestorów spod znaku Reddita ma na celu wymanewrować nieprzygotowane instytucje, ale działać w ramach rynkowych zasad.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.