Dolar w górę! Obawy z GameStop zwiększają sentyment do ryzyka

Dolar w górę! Obawy z GameStop zwiększają sentyment do ryzyka

Kurs USD/EUR dzisiaj rano wskoczył na wartości powyżej 0,8265 a bliżej południa oparł się na 0,825. Kurs dolara amerykańskiego do jena japońskiego wzrósł o ok. 0,3% do 104,50 a  funta brytyjskiego o ok. 0,1%.

Kontrakty terminowe na akcje z USA gwałtownie spadły wczesnym rankiem w piątek,. Główne indeksy giełdowe Wall Street zbliżają się do najgorszego tygodnia od października. Fundusze hedgingowe mają dylemat i muszą zlikwidować pozycje, ponieważ potrzebują kapitału w walce z inwestorami detalicznymi. Związana z tym zmienność na rynkach akcji doprowadziła do wzrostu popytu na bezpiecznego dolara amerykańskiego. Jeśli chcesz zacząć przygodę z zarabianiem spróbuj Bitcoin Era

W czwartek dane z tygodnia o nowych bezrobotnych okazały się lepsze niż oczekiwano, co również pomogło dolarowi. Inwestorzy z niecierpliwością oczekują również decyzji w sprawie pakietu stymulacyjnego o wartości 1,9 bln dolarów, przyjętego przez nowego prezydenta USA, Joe Bidena. Okazuje się, że niepewność wynikająca z decyzji FED-u nie jest aż tak kluczowa dla alokujących w instrumenty oparte na walutach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.