EUR/GBP z wieloletnimi minimami

EUR/GBP z wieloletnimi minimami

1920 × 800

Wydaje się, że kurs pary walutowej EUR/GBP już nie podejmuje prób odreagowania przy zbliżaniu się do szczytu kanału trendu spadkowego. Spadek do nowych kilkumiesięcznych minimów prawdopodobnie stworzył warunki do dalszego krótkoterminowego trendu spadkowego.

Kurs EUR/GBP wzrósł w piątek po odrzuceniu na szczycie spadającego kanału. Para osiągnęła nowe wielomiesięczne minima pierwszego dnia tygodnia handlowego. Para osiągnęła dzienne minimum na poziomie 0,8723, ale nie było silnej dalszej sprzedaży. Aby zanegować perspektywę dalszych spadków, konieczne byłoby posunięcie powyżej kanał trendu.

Co ważne, wskaźniki techniczne na wykresach 4-godzinnych oraz dziennych wskazują na dalsze spadki. Kolejny spadek poniżej 0,87 powinien otrzymać wsparcie na poziomie 0,8675. Jeżeli poziom 0,8675 nie wytrzyma presji spadkowej, trend spadkowy będzie dalej trwał. Ważnym jest również między 0,8765 a 0,8775. Zbiega się on silnie z oporem kanału trendu stanowiącym ważny punkt dla inwestorów krótkoterminowych. Może nastąpić więc silna presja ochrony kursu. EUR/GBP może wtedy przebić się powyżej 0,88 a nawet do 0,8865. Wydaje się jednak, że po drodze czeka bardzo silny opór na 0,8825.

Zobacz opinie o Allianz Market i zacznij bezpieczny handel już dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.