EUR/PLN wróci do 4,65?

EUR/PLN wróci do 4,65?

Ostatnio para walutowa EUR/PLN spadła ponownie do poziomów 4,55. Niemniej należy oczekiwać, że kurs znowu wzrośnie. Świadczy o tym nie tylko analiza techniczna, ale również niewielki zakres korzystnego kursu złotego wg członków RPP.

Wskaźnik siły względnej (RSI) wskazuje wartości w okolicach 70. Inne wskaźniki, zwłaszcza średnie kroczące (de facto do MA150) wskazują, że przed EUR/PLN są wyłącznie perspektywy wzrostu. Wciąż jednak formacje świecowe nie są najbardziej korzystne dla tezy wzrostu kursu EUR/PLN.

Przy kursie EUR/PLN w okolicach 4,5 RPP uważała, że jest on wystarczający. Jednocześnie przy wartościach bliższych 4,45 interwencje walutowe skupiały się na osłabianiu złotówki. Oznacza to, że akceptowalny poziom kursu jest dość niewielki i w dłuższej perspektywie interwencje mogą być niewystarczające.

Jednocześnie 15 kwietnia ma pojawić się wyrok dot. frankowiczów. Jeśli okaże się on korzystny dla biorących kredyty we frankach, możliwe jest duże osłabienie waluty. Niemniej może być to wyłącznie chwilowa zmiana. Dużo zależy od zastosowania wyroku, które będzie kształtowało się przez co najmniej kilka miesięcy.

Zacznij handel walutami na Pattern Trader

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.