Giełdy Kryptowalut

Giełdy kryptowalut to platformy pozwalające na handel cyfrowymi walutami. Dzięki nim można zakupić jakiekolwiek tokeny w dowolnej chwili i miejscu. Istnieją one wyłącznie w świecie wirtualnym, co wiąże się z faktem, że giełda kryptowalut nie zajmuje fizycznej przestrzeni. Wszelkie transakcje kupna oraz sprzedaży dokonywane są za pomocą serwisów internetowych. Model działania giełd, na których obrót dotyczy wyłącznie różnego rodzaju kryptowalut nie różni się znacząco od modelu giełd na których handel dotyczy towarów czy akcji.

Filter

Wyświetlanie jednego wyniku

Binance
Deal
Binance to giełda kryptowalut i choć jest stosunkowo młodym tworem, zdobyła zaufanie milionów użytkowników. Z danych udostępnionych we wrześniu 2022 roku wynika bowiem, że aktywnie korzysta z niej aż 90 milionów zarejestrowanych użytkowników. Tym samym giełda Binance zyskała pozycję lidera w swojej dziedzinie. Czy zasłużenie? Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się, czym jest Binance. Ponadto podpowiadamy również, czy handel na giełdzie kryptowalut Binance się opłaca.

Czego można się dowiedzieć na giełdzie kryptowalut?

Kryptogiełda to miejsce gdzie potencjalni inwestorzy mogą znaleźć wiele niezbędnych do inwestowania informacji. Na giełdzie kryptowalut bowiem dowiedzieć można się jakie są aktualne kursy poszczególnych kryptowalut, sprawdzić historyczne notowania, a także zbadać aktualne trendy jakie kształtują się wśród innych graczy. Istotną wiadomością dla każdego inwestora jest fakt, że każda giełda samodzielnie wyznacza kursy kryptowalut, dokonując tego w oparciu o obserwacje zachowań wszystkich inwestorów. Kursy nie są jednak ustalane w oderwaniu od ogólnej koniunktury panującej na rynku, która także jest brana pod uwagę przy ich wyznaczeniu.

Grający na giełdzie mają możliwość kupna kryptowalut pośrednio, czyli od innych inwestorów ale także bezpośrednio, a mianowicie od giełdy. Warto wziąć pod uwagę, że giełdy kryptowalut nie są w żaden sposób regulowane przez żadne organy państwowe.

Czym wyróżniają się poszczególne kryptogiełdy?

Z giełdy kryptowalut mogą korzystać praktycznie wszyscy, którzy posiadają kapitał do inwestowania. Przed rozpoczęciem inwestowania dobrze jest wiedzieć także, że każda kryptogiełda posiada indywidualne systemy zabezpieczeń, dzięki którym gracze mogą być bezpiecznie o swój zainwestowany kapitał. Inwestor może być również spokojny o swoje dane osobowe, które także są zabezpieczone przed kradzieżą. Po za systemami zabezpieczeń poszczególne giełdy różnią się jeszcze ilością dostępnych rodzajów kryptowalut czy funkcji takich jak np gra na dźwigni czy staking.

Forex Opinia