J.P. Morgan rekomenduje zakup Bitcoina

J.P. Morgan rekomenduje zakup Bitcoina

Największy amerykański bank J.P. Morgan radzi swoim klientom, aby dodawali kryptowaluty do swoich portfeli inwestycyjnych. Oznacza to, że rynek walut kryptograficznych ma potencjał taki jak Pattern Trader

W liście, który jest dostępny dla portalu informacyjnego Bloomberg, jeden z największych banków na świecie zaleca swoim klientom inwestowanie w Bitcoiny. Wskazuje się jednak, że udział kryptowalut w portfelu nie powinien być większy niż jeden procent. J.P. Morgan wskazuje, że pomoże to w zwiększeniu wydajności w całkowitych zwrotach portfela skorygowanych o ryzyko systematyczne.

Co ważne, zalecenie pojawia się zaledwie tydzień po tym, jak J.P. Morgan ostrzegł przed zawyżoną ceną Bitcoina. Wielu inwestorów postrzega BTC jako zabezpieczenie przed inflacją dolara amerykańskiego i innych walut. 

Podczas gdy J.P. Morgan powoli otwiera się na Bitcoina, inny duży bank w USA jest już w trakcie obrotu nim. Bank of New York Mellon, uważany za najstarszy bank w USA, niedawno ogłosił, że dodaje usługi Bitcoin do swojej oferty. Wiele wskazuje, że wartość Bitcoina i innych kryptowalut może być napędzana kolejnymi decyzjami banków i tradycyjnych instytucji finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.