Liczba transakcji Ethereum wyprzedza Bitcoin

Liczba transakcji Ethereum wyprzedza Bitcoin

W czasie gdy kurs wymiany Bitcoina oscyluje wokół 35 tysięcy dolarów, analitycy z Messari ogłaszają rekord w liczbie transakcji Ethereum (ETH). ETH jest również na rekordowym od kilku lat poziomie pod względem ceny.

Druga co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej wciąż szykuje się na rekord. Dzienny wzrostem o ponad 10 procent, sprawił, że ETH wzrósł do 1332 dolarów. Oznacza to, że rekord wszechczasów 1448 dolarów, który ETH osiągnął 13 stycznia 2018 r. jest oddalony tylko o około 8%. Co ważne, od jakiegoś czasu ETH jest powszechniejszym środkiem wymiany. Pod tym względem Ethereum znacznie zwiększyło swoją przewagę nad Bitcoinem w ostatnich tygodniach.

Zgodnie z danymi, Ethereum odpowiada za średnio trzy miliardy dolarów transakcji dziennie więcej niż Bitcoin. Ważny dla rozwoju ETH jest sektor DeFi, który w dużej mierze opiera się na właśnie tym tokenie. Nie tylko kurs ETH, ale także przetrzymywanie ETH jest rekordowe. Dane z Glassnode sugerują, że jeden procent wszystkich przetrzymujących ETH stanowi ponad 97 procent wszystkich jednostek ETH.

Dzięki portalowi ForexOpinia.pl możesz dowiedzieć się jak handlować kryptowalutami z PatternTrader

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.