Miliony za kryptograficzne dzieło sztuki

Miliony za kryptograficzne dzieło sztuki

Sztuka cyfrowa, która zostanie zaszyfrowana za pomocą technologii NFT jest bardzo rozchwytywana, ponieważ jest odporna na fałszowanie. Na aukcji zebrano prawie 70 milionów dolarów za kolaż.

Dom aukcyjny Christie’s za pomocą platformy online właśnie wylicytował za aż 69,3 miliona dolarów cyfrową kopię kolażu składającego się z 5000 pojedynczych zdjęć autorstwa projektanta Beeple’a (Mike’a Winkelmanna). Cechą szczególną Beeple jest fakt, że monumentalne dzieło „Everydays: The First 5000 Days” jest rozpoznawalne dzięki kodowi, który de facto uniemożliwia fałszerstwa. Artysta zaszyfrował pracę za pomocą NFT (Non Fungible Token).

Non Fungible Token to termin ze świata blockchain i kryptowalut. NFT jest nazywany niezamienialnym, ponieważ zawiera unikalne informacje. Mimo, że możliwe jest stworzenie dowolnej liczby NFT reprezentujących ten sam obiekt, to zawierają one unikalne informacje. Oznacza to, że tokenów nie można powielić ani zniszczyć. Tokeny niewymienialne są używane tam, gdzie dobra mogą być gromadzone i sprzedawane jako przedmioty unikalne.

Wskazuje się, że wynik aukcji jest przełomowy dla walut kryptograficznych. Technologia walut kryptograficznych wchodzi na salony, a w przyszłości możliwe będą decyzje o licytacjach za pomocą istniejących kryptowalut czy nawet tokenów stworzonych przez domy aukcyjne.

Zobacz jak zarabiać dzięki kryptowalutom i dołącz do Bitcoin Trader już dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.