MoneyGram dalej będzie wspierać Ripple

MoneyGram dalej będzie wspierać Ripple

Firma MoneyGram, zajmująca się transferem pieniędzy, ogłasza, że dalej wspiera Ripple. Przeszkodą nie jest ostatnie ogłoszenie zawieszeniu otrzymywania „opłat za rozwój rynku”.

Ripple zaczął płacić MoneyGram opłaty w ramach umowy na używanie tokenów XRP Ripple w międzynarodowych transakcjach rozliczeniowych. Wygląda jednak na to, że przedsiębiorstwo płatnicze było zaniepokojone trwającą walką prawną między Ripple a SEC (Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd). Według SEC, XRP jest niezarejestrowanym papierem wartościowym, ale Ripple nie zgadza się z tą opinią.

W sprawozdaniach finansowych za czwarty kwartał 2020 r. MoneyGram napisał, że nie są planowane żadne zyski z opłat za rozwój rynku Ripple w pierwszym kwartale nowego roku podatkowego z powodu niepewności związanej z toczącymi się sporami SEC. Ponadto poinformowano, że MoneyGram zawiesił swój handel na platformie Ripple.

Co ważne, Ripple zszokował rynki w zeszłym roku. Sprzedał wtedy akcje MoneyGram o wartości 15 milionów dolarów. Stało się to około półtora roku po zainwestowaniu około 50 milionów dolarów w MoneyGram. Mimo to, podczas telekonferencji, CEO MoneyGram, Alex Holmes, stwierdził, że Ripple nadal ma wsparcie od MoneyGram. Niezwykle ważny więc będzie wynik sporu między Ripple a SEC.

Zacznij handel kryptowalutami i sprawdź opinie o Pattern Trader już dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.