MoneyGram został pozwany przez akcjonariuszy w związku z XRP Ripple

MoneyGram został pozwany przez akcjonariuszy w związku z XRP Ripple

Przedsiębiorstwo MoneyGram, zajmujące się przelewami pieniędzy, stoi w obliczu pozwu zbiorowego, w którym zarzuca się, że złożono wprowadzające w błąd oświadczenia dotyczące jej partnerstwa z amerykańską firmą blockchain Ripple. Zakłamano również status prawny tokena XRP.

Według kancelarii Rosen, pozew został już wniesiony w imieniu nabywców udziałów MoneyGram w okresie od 17 czerwca 2019 roku do 22 lutego 2021 roku. Spółka miała zataić fakt, że XRP, kryptowaluta MoneyGram używana w ramach partnerstwa z Ripple, została uznana za niezarejestrowana i niezgodna z prawem przez Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Jeśli SEC ostatecznie zadecydowałby, aby wyegzekwować przepisy dotyczące papierów wartościowych przeciwko Ripple, MoneyGram prawdopodobnie straciłoby zyski z rozwoju rynku. Nabywcy akcji MoneyGram mogą liczyć (wg Rosen) na odszkodowania bez uiszczania opłat.

Ripple w w czerwcu 2019 roku zainwestowała 30 milionów dolarów w akcje MoneyGram. W 2020 roku MoneyGram otrzymał od Ripple 38 milionów dolarów opłat za rozwój rynku, co stanowiło około 15% EBITDA.

Zobacz opinię naszych ekspertów na temat Pattern Trader

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.