Na co zwrócić uwagę inwestując na giełdzie?

Na co zwrócić uwagę inwestując na giełdzie?

Moment, w którym rozpoczniesz inwestowanie, może być przełomem w Twoim życiu. Zarabianie za pomocą giełd posiada dwie podstawowe zalety: nie ma granicy zarobków, jesteś całkowicie wolny i niezależny. Ze względu na te czynniki wiele osób pragnie porzucić pracę na etacie, aby móc zostać traderem. Niestety mało kto przykłada się do swojego rozwoju, w konsekwencji, zamiast zarabiać, traci pieniądze. Bądź mądrzejszy i dowiedz się, na co zwrócić uwagę inwestując na giełdzie.

Wybór giełdy to pierwszy krok 

Zanim zaczniesz inwestować, musisz podjąć decyzję dotyczącą giełdy, której zaufasz. Pomocne w podjęciu decyzji mogą być artykuły dostępne na portalach giełdowych takich jak PatternTrader. Podstawową sprawą, na którą MUSISZ zwrócić uwagę, jest spread. Najprościej mówiąc, jest to różnica pomiędzy ceną zakupu a kupna, im mniejsza jest ta różnica, tym lepiej. Jednak nie kieruj się tylko jednym kryterium. Równie istotne może okazać się jakość pomocy technicznej lub przejrzystość softu.

Analiza techniczna

O analizie technicznej napisać można kilka książek, a temat wciąż będzie niedostatecznie opisany. Jest to sposób pozyskiwania informacji z wykresów. Za sprawą poprawnie przeprowadzonej analizy technicznej będziesz w stanie wyznaczyć trend. Poza tym możesz porównać obecną sytuację ze schematami, które miały już miejsce. Wszystkie te działania mają na celu umożliwienie Ci podjęcia odpowiedniej decyzji. Im więcej informacji i wskazówek posiadasz tym większa szansa na to, że uda Ci się zarobić.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.