Pierwszy fundusz giełdowy inwestujący w Bitcoin zatwierdzony w Kanadzie

Pierwszy fundusz giełdowy inwestujący w Bitcoin zatwierdzony w Kanadzie

Jak dotąd inwestorzy mogą handlować Bitcoinami wyłącznie za pomocą instrumentów pochodnych na giełdzie CME. Nowy fundusz znacząco ułatwi inwestowanie początkującym.

Kanadyjskie władze zatwierdziły pierwszy na świecie fundusz ETF. Regulator giełdowy zatwierdził uruchomienie funduszu „Purpose Bitcoin ETF”.  Od teraz będzie można kupić jednostki uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych, takie jak Bitcoin Fund na giełdzie w Toronto. Fundusz będzie pierwszym na świecie, który zainwestuje bezpośrednio w fizycznie Bitcoiny, a nie instrumenty pochodne.

Kłopotliwy dla funduszu był (i wydaje się, że będzie) wymóg utrzymania codziennej płynności. Niemniejszym wyzwaniem jest zgodność ze przepisami zarówno na tradycyjnych rynkach ETF, jak i w branży aktywów cyfrowych.

ETF będzie pobierać opłatę za zarządzanie w wysokości 1%, a jego dzienna wartość będzie oparta na indeksie. Przedsiębiorstwo szacuje, że fundusz rozpocznie notowania w przyszłym tygodniu na giełdzie w Toronto.

Powstanie pierwszego funduszu inwestującego bezpośrednio w Bitcoin jest kolejnym dowodem na rosnącą popularność kryptowalut. Można nawet wzmiankować, że kryptowaluty stają się coraz bardziej dojrzalszym i godnym zaufania aktywem.

Zacznij bezpieczny handel z Pattern Trader

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.