Prognoza dla AUD/USD: opór na trendzie po trzydniowej passie

Prognoza dla AUD/USD: opór na trendzie po trzydniowej passie

Para walutowa AUD/USD zatrzymała swój trwający 3 dni wzrost, pojawiły się na niej spadki. Aktualnie cena wynosi ok. 0,772. Co ważne, para wciąż przebija linię trendu od maksimum z 6 stycznia.

Para AUD/USD kształtuje się wokół 0,772. Wydaje się jednak, że jest na dobrej drodze do przetestowania oporu linii trendu łączącej szczyty z 6 i 14 stycznia po osiągnięciu wzrostu we wtorek (trzeciego dnia z rzędu). Dzienna cena zamknięcia powyżej linii trendu silnie zasygnalizowałaby wznowienie dłuższego trendu wzrostowego od najniższego poziomu z początku listopada, czyli 0,699. Możliwy byłby wówczas ponowny test maksimum z 6 stycznia 0,7820.

Prawdopodobieństwo wybicia wzrasta przez oczekiwania na bodźce fiskalne od amerykańskich władz. Tymczasem AUD wydaje się wykazywać tendencję spadkową przez wzrost inflacji spowodowany wzrostem cen ropy i innych surowców oraz niedawnemu wzrostowi wskaźnika cen producentów w Chinach. Kluczowe wydarzenia dla pary AUD/USD nadejdą w czwartek i piątek. W Australii opublikowane zostaną oczekiwania inflacyjne, które na pewno były ostatnio wzmocnione. W czwartek po południu polskiego czasu, pojawią się również dane dotyczące bezrobocia.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą recenzją i opinią o Bitcoin Profit

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.