Tesla motywuje Bitcoin do osiągania rekordowych poziomów. W zasięgu nawet 50 000 dolarów

Tesla motywuje Bitcoin do osiągania rekordowych poziomów. W zasięgu nawet 50 000 dolarów

Po miesiącach spekulacji Tesla opublikował informację o wejściu na rynek Bitcoina. Ta długo wyczekiwana informacja natychmiast wywindowała cenę do nowego rekordu.

Jak tylko informacja o wejściu Tesli na rynek Bitcoina zostały odebrane przez media, cena kryptowaluty wzrosła do nowego rekordu. W ciągu zaledwie 24 godzin największa kryptowaluta wzrosła o około 9000 dolarów do tymczasowo nowego rekordowego poziomu ok. 48 000 dolarów, a tym samym odnotowała dzienny wzrost o ok. 20%. Wydaje się, że próg 50 000 dolarów jest możliwy do zdobycia w najbliższych dniach.

Informacja od Tesli była o tyle ważna dla Bitcoina, że ostatnio był on w drobnej stagnacji, między innymi przez to, że musiał się on mierzyć z dużą konkurencją ze strony Etherum. Według dokumentów SEC (Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych), Tesla zainwestowała aż 1,5 miliarda dolarów w „aktywa rezerwowe” w postaci Bitcoinów. Ponadto Tesla ogłosiła, że w przyszłości zaakceptuje Bitcoin jako środek płatniczy. Wraz z wchodzeniem nowych inwestorów instytucjonalnych można się spodziewać, że podaż znacząco zmniejszy się a w konsekwencji cena wzrośnie.

Zacznij zarabiać dzięki Bitcoinowi z Profit Maximizer już dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.