USD/JPY: Nowy tydzień – nowe nadzieje?

USD/JPY: Nowy tydzień – nowe nadzieje?

Para walutowa USD/JPY osiąga wartości wokół 104,7. Warto wskazać, że jest to kontynuacja fazy konsolidacji. Co ważne, para nie ma żadnej siły trendu. Ważny jest więc jakiś przełom na niższych lub wyższych poziomach. Według niektórych wyznacznikiem będą poziomy 104,45 lub 104,9. Tego przełomu możemy oczekiwać w przyszłym tygodniu.

Na niepewność dla tej pary działa wypowiedź Jeromego Powella. Przewodniczący Rady Gubernatorów Systemu Rezerwy Federalnej zapowiedział, że stopy procentowe pozostaną niskie, dopóki inflacja nie osiągnie celu banku centralnego. Według Powella ważne jest również osiągnięcie prawie pełnego zatrudnienia. Co ważne, Jerome Powell nie widzi również zagrożeń wynikających z przegrzania gospodarki.

Mimo, że jen radzi sobie w tym roku najgorzej ze wszystkich większych walut, to dalej Bank Japonii nie wyklucza obniżenia stóp procentowych. Wydaje się, że dalsze spadki są bardziej niż oczekiwane po przebiciu poniżej 104,45. Niezwykle ważne będą w poniedziałek dane dotyczące wysokości PKB Japonii w 4 kwartale a w środę wysokość deficytu handlowego Japonii.

Zacznij bezpieczny handel Forex i zobacz opinie o Bitcoin Trader

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.