Wielki test dla EUR/USD

Wielki test dla EUR/USD

Po dość rozczarowujących danych z rynku pracy w USA, nastąpił duży spadek dolara. Jednak spadki są dalej możliwe. Kluczowe będą nadchodzące dane i informacje o szczepieniach.

Dane z rynku pracy w USA były w większości zgodne z oczekiwaniami, ale nie wystarczyło to uczestnikom rynku, aby przyspieszyć odreagowanie dolara. Wydaje się, że alokujący oczekiwali mimo wszystko lepszych informacji. Stopa bezrobocia spadła z 6,7% do 6,3%. Należy jednak pamiętać, że spadek wynika też z korekt. Ważne, że duża część alokujących uznała, że jednak słabe dane o zatrudnieniu mogą być pretekstem do gry na spadek (koniec ożywienia). Co ważne, przy kursie ok. 1,215 zauważalny był bardzo silny opór.

Na niekorzyść euro działa słabszy plan szczepień, kłopoty polityczne rządu we Włoszech oraz możliwość podwyżki stóp procentowych przez Europejski Bank Centralny. Natomiast amerykański rynek liczy na duży zastrzyk gotówki w ramach pomocy rządowej. Z drugiej strony, kłopotliwe dla amerykańskiej gospodarki są oczekiwania inflacyjne. Ważne będą w środę dane dotyczące inflacji w niektórych krajach euro oraz dalsze informacje o realizowanych szczepieniach.

Czytelników chętnych do zaczęcia swojej przygody z handlem online zapraszamy do zapoznania się z Pattern Trader

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.