Za Dogecoin idzie Litecoin

Za Dogecoin idzie Litecoin

Ze wzrostem przekraczającym 200% Dogecoin (DOGE) bije każdy swój dotychczasowy rekord. Niektórzy uważają, że Litecoin (LTC) może podążać razem z tym trendem.

Wielu komentatorów wskazuje, że obecna wysoka cena DOGE została sztucznie wywindowana przez subforum Reddita i w dłuższej perspektywie może okazać się wyłącznie spekulacją. Kwestia ta jest tak szeroko omawiana przez media, że unika się omawiania wielu innych kryptowalut.

Niemniej analitycy wskazują, że Litecoin ma lepiej wyglądający (z punktu widzenia analizy technicznej) wykres. Powinien on więc podążać w ramach trendu wzrostowego za DOGE, a w dłuższej perspektywie okazać się zwycięzcą. Na cenę Litecoina ma również wpływać wykorzystanie go przez PayPal. Co ważne, DOGE i LTC są wydobywane w ramach tego samego protokołu. Oznacza to, że jeśli tylko górnicy odejdą od kopania DOGE, powinni przejść na LTC.

Z punktu widzenia wskaźników analizy technicznej, dla LTC do tego tygodnia trend osłabiał się. Jednak ostatni tydzień przyniósł bardzo wysoki wzrost i jeśli tylko nie nastąpi korekta do 275 dolarów, to wydaje się, że trend będzie dłuższy.

Sprawdź opinie i zacznij handlować z Pattern Trader

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.