Zainwestuj w Amazon Investments Opinie Ekspertów – Czy Warto ?

WYBÓR EKSPERTÓW

Rok powstania

2019

Minimalny depozyty

250$

Firma

Amazon Investments

Płatności

Karta debetowa, kredytowa i kryptowaluty

Rejestracja

Darmowa

Wymagane dokumenty

Standardowa weryfikacja

SKU: Amazon Investments Kategoria: Tag:

Jesteśmy pod wrażeniem jak wiele można wyciągnąć z rynku dzięki tej jednej firmie. Ilość okazji do zarobku w ciągu jednej sesji jest ogromna. Brak potrzeby zdobywania ogromnej wiedzy i analizowania dziesiątek stron danych aby w ogóle wejść na dany rynek sprawia, że dosłownie każdy może zarobić na akcjach AMZN. Jeżeli potrafisz myśleć analitycznie, wyciągać wnioski a podstawy logiki nie są Ci obce, z pewnością jest to doskonała inwestycja dla Ciebie.

(1 opinia klienta)
Numer #3 w kategorii Roboty Forex
Dzięki temu zyskasz: Łatwa i szybka rejestracja Wypłaty na czas Pomoc 24/7

Amazon Investments opinie. Czy nadal warto?

Amazon jest drugą na świecie firmą, której kapitalizacja osiągnęła ponad bilion dolarów. Nic więc dziwnego, że coraz więcej inwestorów interesuje się zakupem ich akcji. Jeżeli otaczasz się inwestorami, lub znasz osoby, którym temat giełdy nie jest obcy, z pewnością nie raz słyszałeś frazę typu – „Zainwestuj w akcje Amazona, na tym nie można stracić”. Nie powinno nas to dziwić, Amazon jest światowym liderem w handlu detalicznym online, oprócz tego zajmuje się też branżą technologiczną, czy choćby przechowywaniem danych innych firm. Niestety przez ogromne zainteresowanie akcjami tej spółki, duże ilości inwestorów jednocześnie realizują odmienne cele inwestycyjne. Jedni dokupują, inni wyprzedają wszystkie swoje akcje realizując zysk, a rynek każdy z tych ruchów odzwierciedla spadkiem lub wzrostem ceny – oznacza to duże wahania i ogromne możliwości dla spekulantów- inwestorów krótkoterminowych. Najpopularniejszą metodą wykorzystywania tego typu wahań ceny w krótkim terminie jest handel kontraktami CFD na akcjach, co pozwala wykorzystać dźwignię finansową wielokrotnie zwiększając swoje potencjalne zyski, ale także straty. Zależy nam na tym, aby tych pierwszych było jak najwięcej, dlatego też przyjrzeliśmy się dokładnie jak wygląda rynek, oraz jakie mechanizmy można wykorzystać, aby zmaksymalizować nasze zyski.

Czy warto zainwestować w Amazon?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, najpierw powinniśmy zapoznać się z aktywem, które nas interesuje oraz jego historią. Amazon na początku swojej historii w 1994 roku był niewielką księgarnią internetową, o której mało kto słyszał. Jego założyciel – Jeff Bezos, przed założeniem własnej firmy był analitykiem finansowym. Prawdopodobnie to nabyte wcześniej umiejętności zadecydowały o ogromnym sukcesie w rozwoju własnego biznesu. Dzięki sprawnie podejmowanym decyzjom księgarnia sprawnie poszerzała swój asortyment podążając za modą. Początkowo były to DVD, sprzęt elektroniczny, a później także meble czy produkty spożywcze. Od roku 2002 firma świadczyła również usługi internetowe pod nazwą Amazon Web Services rozszerzając swoje usługi o przechowywanie danych w chmurze czy oferowanie mocy obliczeniowej przez internet. Tak wizjonerskie podejście do rozwoju z pozoru prostego biznesu powinno rozwiać wszelkie wątpliwości, że jest to firma zdecydowanie godna zainteresowania zarówno dla początkujących inwestorów jak i tych, którzy mają już doświadczenie na rynkach różnych aktywów.

amazon investment

Rozsądnie zarządzaj kapitałem.

Zanim rozpoczniesz inwestowanie w dowolne aktywo, najpierw przyjrzyj się zarówno swoim dochodom, oszczędnościom, jak i kosztom stałym – opłaty za mieszkanie, abonamenty, raty kredytów, leasingi etc. Dopiero analizując to, ile faktycznie masz pieniędzy, ile oszczędzasz i jaką część kapitału możesz ewentualnie stracić, będziesz miał możliwość podejmowania rozsądnych decyzji inwestycyjnych. Jeśli jeszcze nie przeanalizowałeś tego co posiadasz jak i swoich zobowiązań, poświęć te kilkanaście minut teraz. 

Wybierz swojego brokera.

Jak zapewne wiesz, aby dokonać zakupu akcji, potrzebny jest broker, który nie tylko zrealizuje Twoje zlecenia kupna jak i sprzedaży, oraz przechowa posiadane przez Ciebie papiery wartościowe, ale również udostępni Ci platformę internetową lub aplikację mobilną, dzięki której będziesz miał stały dostęp do obserwacji tego, co dzieje się na rynku. Wybierając brokera warto przeanalizować zarówno koszty stałe za prowadzenie rachunku, prowizje pobierane jako ułamek procenta od wartości transakcji (najczęściej w Polsce jest to 0,39%) ale również ilość dostępnych instrumentów finansowych oraz rynków. Istotne są również opnie innych użytkowników, aby zweryfikować czy nie pojawiają się błędy w oprogramowaniu, opóźnienia względem rynku lub przerwy w dostępie do danej platformy. Problemy techniczne mogą być przyczyną ogromnych strat na rynkach finansowych, jednak należy pamiętać, że wszelkie prace techniczne najczęściej realizowane są w takich godzinach, aby na większości rynków handel był zamknięty.

Zainwestuj w akcje Amazona

Inwestowanie w akcje jest znacznie łatwiejsze, niż wydaje się na pierwszy rzut oka. Sprawdziliśmy dokładnie ile czasu potrzeba, aby dokonać pierwszej transakcji. Nie licząc rejestracji konta u brokera (w zależności od serwisu, który wybierzemy, weryfikacja może potrwać od kilkunastu minut, nawet do kilku dni roboczych) przeprowadzenie transakcji zajmuje maksymalnie pół minuty łącznie z logowaniem do aplikacji. Wystarczy zalogować się na stronę naszego brokera lub do aplikacji, wpłacić kwotę, którą gotowi jesteśmy ulokować w naszej inwestycji, wyszukać akcje (Stocks) Amazona (AMZN) oraz określić kwotę lub ilość akcji, które chcemy zakupić. Następnie wystarczy potwierdzić otwarcie pozycji i gotowe.

Obserwuj rynek

Zanim dokonaliśmy pierwszych transakcji, chcieliśmy zapoznać się z wahaniami na rynku o konkretnych porach oraz „dugościami świec” aby móc w przybliżeniu określić spodziewane zyski lub straty na danej transakcji. Akcje AMZN notowane są na nowojorskiej giełdzie, a więc godziny handlu nie zmuszają nas do wczesnego wstawania. Handel akcjami Amazona odbywa się w godzinach 15:30 – 22:00 czasu polskiego.

Amazon Investments – opinie

Zauważyliśmy, iż pomimo braku nowych wiadomości czy raportów finansowych spółki, na wykresie pojawiają się nieraz ogromne, natychmiastowe zmiany. Oznacza to, że nie tylko prywatni inwestorzy interesują się tym aktywem, ale także niejeden „duży gracz” jak fundusze, banki czy osoby dysponujące ogromnym kapitałem. To doskonała okazja, aby zarobić. Sprawdziliśmy, czy można przewidzieć ich ruchy za pomocą analizy samego wykresu.

Wskazówki dla początkujących

Warto jest obserwować wykres od samego otwarcia sesji. Często zaraz po rozpoczęciu handlu obserwowaliśmy duży spadek ceny, a następnie powolny, spokojny trend wzrostowy utrzymujący się aż do wieczora. Nie sprzedawaj od razu widząc spadki. „Duży gracz” zanim dokona zakupu, najpierw wyprzedaje część posiadanych akcji, aby rozpocząć spadki ceny. Początkujący inwestorzy widząc „czerwone” cyferki, wyprzedają to co mają, aby nie stracić całego kapitału, obniżając cenę jeszcze bardziej. Po tak rozpoczętej sesji i wykreowaniu przeceny fundusze zaczynają powoli odkupować akcje po niższych cenach, aby zmaksymalizować zyski. Przy małym kapitale, spadek ceny o 1-1,5% wydaje się niewielki, jednak przy setkach tysięcy dolarów nawet pół procenta zysku daje ogromne kwoty. Warto podpiąć się pod działania takich osób, poczekać aż rozpoczną swoje działania i dokupować w tych samych momentach. Po obserwacji kilku pełnych sesji z pewnością sam wyczujesz kiedy jest odpowiedni moment na otwarcie pozycji.

Inwestuj niewielki kapitał

Jak każda inwestycja – również akcje największych spółek na rynku wiążą się z ryzykiem, dlatego zainwestuj w akcje Amazona jedynie kwotę, którą możesz stracić. Nie ryzykuj środków niezbędnych do przeżycia, a z całą pewnością nie zadłużaj się ani nie wyprzedawaj posiadanych aktywów, aby spróbować swoich sił na innym rynku. 

Realizuj zyski

Problemem większości inwestorów jest próba przewidzenia rynku i celowanie w skrajne wartości danego aktywa. Często nie obserwują częstotliwości zmian danej ceny, oraz ilości transakcji jaką mogliby przeprowadzić, a patrzą jedynie kiedy cena będzie możliwie najniższa, aby tanio kupić, a następnie trzymają do momentu, aż będą pewni, że cena bardziej już nie urośnie. Nawet zakładając, że jesteś jasnowidzem i potrafisz trafić idealnie co do centa zarówno w górkę jak i w dołek, przejrzyj lewą stronę wykresu i sprawdź ile razy cena rosła i spadała w okresie jednego takiego trendu – od „dołka” do „górki”. Na każdym z takich wahań doświadczony inwestor może zarobić, jednak potrzeba tutaj myślenia o cenie i zysku, a nie o wykresie i szukaniu idealnych momentów. Mam tu na myśli fakt, że jeżeli kupiliśmy akcje Amazona za 3000$ to nie powinno nas obchodzić czy tydzień temu kosztowały one 3050 czy też 2950. Jedyne co nas powinno interesować to cena wyjścia – realizacja zysku. Podobnie jak kupując samochód albo mieszkanie nie patrzymy ile kosztował on miesiąc czy rok temu, istotne dla nas jest to żeby teraz kupić możliwe tanio w stosunku do ceny na rynku w danym momencie, a jeśli trafi się okazja to odsprzedać drożej. Jeżeli już sprzedałeś po wyższej cenie niż kupiłeś – również nie sprawdzaj czy cena dalej urosła czy spadła. Zrealizowałeś swój zysk, a o to przecież chodzi w inwestycji. 

Handel CFD – czy warto?

Handlując kontraktami CFD na akcje Amazona, nie nabywasz ich w formie fizycznej, a jedynie możliwość spekulacji – tzn. możesz zyskać na wzroście lub spadku ceny instrumentu bazowego – akcji AMZN. Należy pamiętać, że handel CFD realizowany jest zazwyczaj z dźwignią finansową, co znacząco zwiększa zarówno zyski jak i straty. Statystyki pokazują, że zdecydowana większość początkujących inwestorów mimo wszystko traci na handlu CFD, jednak część osób, nawet tych mało zaawansowanych, zarabia w ten sposób ogromne kwoty. Jeżeli więc czujesz się na siłach i nie boisz się ryzyka – jest to szansa na osiągnięcie znaczących zysków w stosunku do wielkości Twojego kapitału.

Exchange-traded funds

Warto zainteresować się również bardzo popularnymi na zachodzie „ETF„-ami. Są to fundusze zajmujące się akumulacją akcji wielu spółek z danego rynku, danej branży czy części świata. Wzrost lub spadek ich wartości odzwierciedla bezpośrednio ruch ceny całego danego sektora, przykładowo spółek technologicznych. Przejrzeliśmy dokładnie listy dostępnych ETFów pod kątem maksymalizacji zysków (dzięki dużemu udziałowi Amazona) ale również bezpieczeństwa wynikającego z dywersyfikacji kapitału na wiele spółek. VCR jest jednym z ETFów z ekspozycją na sektor dóbr luksusowych na rynku Stanów Zjednoczonych. W jego skład wchodzą akcje takich spółek jak Tesla czy McDonald’s, a Amazon stanowi prawie 30% jego aktywów. Oznacza to, że nie tylko wartość samej jednostki ETF rośnie gdy Amazon notuje zyski, lecz także regularnie zyskujemy dzięki dywidendom i rozwojowi pozostałych prawie 400stu spółek, które wchodzą w skład funduszu. Równie ciekawym jest XLY, w którego aktywach akcje Amazonu stanowią jedną czwartą kapitału.

9.5Opinie ekspertów
Amazon jest drugą na świecie firmą, której kapitalizacja osiągnęła ponad bilion dolarów. Nic więc dziwnego, że coraz więcej inwestorów interesuje się zakupem ich akcji. Jeżeli otaczasz się inwestorami, lub znasz osoby, którym temat giełdy nie jest obcy, z pewnością nie raz słyszałeś frazę typu - "Zainwestuj w akcje Amazona, na tym nie można stracić". Nie powinno nas to dziwić, Amazon jest światowym liderem w handlu detalicznym online, oprócz tego zajmuje się też branżą technologiczną, czy choćby przechowywaniem danych innych firm. Niestety przez ogromne zainteresowanie akcjami tej spółki, duże ilości inwestorów jednocześnie realizują odmienne cele inwestycyjne. Jedni dokupują, inni wyprzedają wszystkie swoje akcje realizując zysk, a rynek każdy z tych ruchów odzwierciedla spadkiem lub wzrostem ceny - oznacza to duże wahania i ogromne możliwości dla spekulantów- inwestorów krótkoterminowych.
Obsługa klienta
10
Rejestracja
10
Oferta
9
Platforma
9
Plusy
 • Łatwa i szybka rejestracja
 • Wypłaty na czas
 • Pomoc 24/7
Minusy
 • Transakcje objęte ryzykiem

1 opinia o Zainwestuj w Amazon Investments Opinie Ekspertów – Czy Warto ?

5.0 out of 5
1
0
0
0
0
Czytaj opinie
Pokaż wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższa ocena Najniższa ocena
 1. Julian

  Trafiłem kiedyś na reklame, zainwestowałem i póki co nie mogę narzekać.

  Plusy: Nowoczesna i niezawodna platforma
  Minusy: Czasem czekam kilka dni roboczych na wypłate
  Pomocna(1) Mało pomocna(0)You have already voted this

  Dodaj Opinię

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Zainwestuj w Amazon Investments Opinie Ekspertów – Czy Warto ?
  Zainwestuj w Amazon Investments Opinie Ekspertów – Czy Warto ?
  Forex Opinia