Zapowiedź zakazu kryptowalut w Indiach odbija się na BTC

Zapowiedź zakazu kryptowalut w Indiach odbija się na BTC

W Indiach pojawia się projekt prawodawczy, który zabroniłoby handlu, wydobycia, transferu, a nawet posiadania walut kryptograficznych. Mimo, że jest jeszcze wiele niewiadomych, ale rynek zareagował ponadprzeciętnie agresywnie, zwłaszcza dla Bitcoina.

Po rekordowym poziomie 61 tysięcy dolarów za BTC, cena spadła najpierw poniżej poziomu (mentalnego i wsparcia) 60 tysięcy i ukształtowała się w okolicach 58 tysięcy. Duży wpływ na to miała zapowiedź rządu w Indiach.

Program rządu Modiego już w styczniu wskazywał na chęć wprowadzenia zakazu pozapaństwowych walut wirtualnych oraz oficjalnej waluty kryptograficznej państwa. Jednocześnie nie uznano tego za postulat do realizacji w tym czasie. Jednak wniesienie projektu zaskoczyło wszystkich. Posiadacze walut kryptograficznych mieliby pół roku po wejściu w życie prawa na sprzedaż swoich kryptowalut. Za nieprzestrzeganie prawa groziłyby wysokie grzywny.

Według agencji Reutersa, ustawa powinna przejść bez kłopotów. Rząd Modiego, inicjator ustawy ma większość w Parlamencie i ustawa powinna przejść. Jednocześnie nie ma silnego lobby walut kryptograficznych. Nie wiadomo jednak kiedy prawo wejdzie w życie a co najważniejsze na ile będzie skuteczne. Sprzedaż wszystkich (albo nawet większości) kryptowalut obywateli Indii mogłaby przynieść największy spadek wartości tokenów od lat. Pokazuje to na ile ważny jest rozwój prawodawstwa dla przyszłości walut kryptograficznych.

Zapoznaj się z opiniami o Pattern Trader i zacznij bezpieczny handel kryptowalutami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.